Pasākuma veiksmes atslēga- māņticība?
Kā par pārsteigumu, šoreiz vēlās pusdienas DarbaVietā pavadījām mierpilnā klusumā, vai, precīzāk, iekšējā monologā katram pašam ar sevi. Nespējot atrauties no dienas galvenā uzdevuma, galvā liku pasākuma loģistikas plānu, kad domu virpuli iztraucēja skaļš būkšķis. Kā izrādās, lētās IKEA glāzes (neapmaksāta reklāma) ir radītas tam, lai pat kārtīgs kritiens tās nespētu saplēst. Unda, mūsu kopstrādes vietas kolēģe, vēl nebija paspējusi pār lūpām dabūt skaļu ''Ups!'', kad biju jau apsveikusi viņu ar gaidāmo laimi. Jo, kā zināms, plīstoši trauki vēsta tieši par to.

- ''Nesaplīsa!'', smejot noteica Unda.

- ''Tātad čuš! Laimes nebūs!'' pavēstīja cits pie galda sēdošais.

Kopīgi pasmējāmies par šo kolektīvo māņticības brīdi un katrs ieslīgām atpakaļ iekšējās sarunās ar sevi. Ievērības vērts moments? Šķita, ka nē, līdz brīdim, kad vēlā vakarā, dodoties mājup, ar Kasparu apgājām ceļa zīmes stabam katrs pa savu pusi, uzreiz aiz tās saskatījāmies un sasveicinājāmies. Kāpēc? Lai nesastrīdētos!

Ak, māņticība! Lai cik ļoti šķistu, ka es taču tādām blēņām neticu, pieradums ir pieradums, un kā gan var neticēt tam, kas visu bērnību šķitis svētākais un nepārkāpjamākais noteikums? Un tomēr profesionālais kretīnisms un izdomas bagātība liek pasapņot,

kāds būtu pasākums, ja mēs simtprocentīgi būtu atkarīgi no māņticības?Uzņēmuma kopīgais svētku pasākums ir pienācis un no rīta ofisā saplīsušais stikla glāžu komplekts liecina, ka pasākums būs grandiozi izdevies. Kolēģi uzvilkuši skaistākos vakartērpus un dodas uz svētku norises vietu. Uzkāpjot uz akas vāka, ikviens izjūt lielu pienākumu trīs reizes palekties, lai aizgaiņātu iespējamās neveiksmes un viesi, kas uz svētkiem dodas ar otrajām pusītēm, stabiem lepni iet garām kopā- pa vienu un to pašu pusi, lai arī atpakaļceļā vēlētos doties kopā.

Tikmēr svētku zālē organizatori rūpīgi seko līdzi viesu skaitam, kuri ieradušies, lai nekavējoties paspētu aizvākt tukšos krēslus, kuru atrašanās telpā pilnīgi viennozīmīgi nozīmētu vakara izgāšanos. Savukārt rosība virtuvē pie katliem ir nedaudz apstājusies, jo pavārs un viņa palīgi steidz visu izbirušo sāli pārmest pār kreiso plecu. Drošs paliek drošs, scenārijs tiek nedaudz pamainīts, un atklāšanas runas vietā pasākuma vadītājs noorganizējis kolektīvo spļaušanu pār plecu, un kolēģis, kam uzticēta darbinieku apbalvošana, iegrimis labu domu domāšanā un pozitīvo mantru skaitīšanā, lai atsvērtu visu, ko šodien nesusi izkāpšana no gultas ar kreiso kāju.

Svētku vakara izskaņā, griežot kūku, nazis izkrīt viesmīlim no rokām un ar koka spalu atsitas pret grīdu, un telpu pāršalc aplausi, jo nu gan ir skaidrs, ka ieradīsies arī uzņēmuma vadītājs ar labām ziņām!Lai gan šāds pasākuma norises process radītu iemeslu neaizmirstamām atmiņām, šķiet, ka labāk tomēr palikt pie senā, labā teiciena: ''Katrs pats savas laimes kalējs!'' un parūpēties par to, ka lielie un mazie komandas svētki ir pozitīvām emocijām piepildīti, neskatoties uz apkārtējiem apstākļiem un notikumiem. Kā to panākt?

- Ļaujieties mirkļa burvībai- pasākumam jābūt lielisku emociju, notikumu un kopības sajūtu piepildītam.

- Tici, ka jebkurš pasākums ienes komandā jaunas emocijas un pieredzi, tāpēc tas var būt kā vēl viens notikums, kas palīdzēs jums kopā augt un attīstīties.

- Kopā būšanā un kopdarbā ir spēks- tas arī ir galvenais veiksmes elements.

- Gatavojieties saviem svētkiem laicīgi- jo vairāk darba tiks paveikts pirms tam, jo lielāks miers īpašajā dienā.

- Uztici organizēšanu tam, ar kuru kopā jūti radošo un patīkamo sajūtu klikšķi. Neatkarīgi no tā, vai tas ir kolēģis, labs draugs vai profesionāli pasākumu organizatori, svarīgi, ka jūties pārliecināts par pat vistrakāko ideju pārtapšanu izcilā rezultātā.
9.augusts, 2019

Teksta autore: Krista Lubiņa
Foto: Lauris Veļičko
Sazinieties ar mums!
+371 23376099
hello@pieaugusieberni.lv
Rūpniecības iela 30, Rīga, LV1045